_poświąteczny detoks

Wracamy po Świętach! Mamy nadzieję, że był to dla Ciebie czas wytchnienia i relaksu w rodzinnej atmosferze. No i pewnie było też trochę szaleństwa przy świątecznym stole! Zgadza się? Był serniczek i pierniczek? Pierogi, rybka smażona, kutia… później sałatka jedna, druga. To taki misz-masz dla żołądka, że czujesz się ciężko? A może zastanawiasz się co zrobić, żeby wcisnąć się w sylwestrową kreację? Za 4 dni sylwester, dlatego spinamy poślady i pozbywamy się tego, z czym w nadmiarze wracamy po Świętach! Bez obaw, mamy na to patenty i pomożemy!

Po świętach i jednocześnie przed Sylwestrem warto zastosować kilkudniowy detoks, aby nie czuć się zbyt ociężałym. Jednak przede wszystkim nie daj się zwariować, zachowaj umiar i zdrowy rozsądek. Nie stosuj głodówek, jedz regularnie i zdrowo!

 

W najbliższych dniach najlepiej zrezygnuj z mięsa, ryb, nabiału oraz oczywiście ze słodyczy i produktów, które zawierają cukier. W okresie zimowym powinniśmy dostarczać organizmowi ciepłe posiłki, dlatego decydując się na detoks, dobrym pomysłem okazują się rozgrzewające zupy, np. krem z marchewki i dyni z dodatkiem kurkumy i imbiru, pożywne owsianki z owocami czy koktajle warzywno-owocowe. Zapomnij o kompocikach, słodkich napojach i alkoholach wypitych w Święta. Od dzisiaj cukier i sztuczne barwniki zastępujemy wodą mineralną. To właśnie ona pozwoli oczyścić organizm i wrócić mu do formy. Rano najlepiej wypić przegotowaną wodę z cytryną, która pobudzi metabolizm, a w ciągu dnia wypić 2-3 litry wody mineralnej.

 

 

Nie kontynuuj tego, co zaczęto w Święta, nie jedz tłusto i ciężko. Nie wyjadaj „resztek” po Świętach i nie przywoź słoików od rodziny! Święta się skończyły, a ty musisz wrócić do zdrowej diety. Pamiętaj o wodzie, śniadaniu i posiłkach w regularnych odstępach czasu. Nie jedz wszystkiego na raz, rozłóż sobie to na mniejsze i częstsze posiłki. Pamiętaj mniej i częściej znaczy lepiej!

 

Mamy nadzieję, że powyższe wskazówki pomogą Ci złapać balans i szybko wrócić do formy po świątecznym szaleństwie. Tego Ci życzymy, Zespół BeActive!

 

Popular now

Popular now

Instagram Beactive

Newsletter

x