_jak przetrwać sesję... i nie zwariować!

Sesja… na niektórych uczelniach już trwa w najlepsze, na innych dopiero się rozkręca! Trzymając kciuki za wszystkich studentów na polu bitwy, postanowiliśmy przygotować kilka cennych porad, jak to wszystko ogarnąć… i nie zwariować. W przygotowaniu tych wskazówek pomogli nam Ambasadorzy BeActive, którzy również są w trakcie sesji i dzielnie walczą cheeky

  1. Dobry plan.

To podstawa sukcesu! Musisz dobrze rozłożyć siły. Szczególnie jeśli masz tych egzaminów sporo. Natalia Czajkowska @nataliaczajkowska_ rozplanowuje swój dzień i poleca to wszystkim studentom. Rozpisz sobie czas przygotowań do poszczególnych zaliczeń, uwzględnij również czas na trening i regenerację.

 

  1. Aktywne przerwy i dotlenienie organizmu.

​Jeżeli w trakcie nauki czujesz, że odpływasz i nie możesz się skupić zrób sobie przerwę. Taką, podczas której Twój mózg się dotleni i łatwiej będzie Ci przyswajać wiedzę. Potwierdzono naukowo, że aktywność fizyczna pozytywnie wpływa na pracę mózgu, więc... życzymy miłego treningu! 

Robię sobie aktywne przerwy w nauce do egzaminów. Jak tylko mam możliwość, wybieram się na szybki trening lub krótki, lecz intensywny spacer. Polecam również zajęcia jogi, by nieco rozluźnić spięte mięśnie.” – mówi Natalia Chmielewska - @dietetyczka.nati.

 

 

  1. Ład i porządek w Twoim otoczeniu.

W czystych miejscach człowiekowi lepiej się uczy i bałagan nie będzie Cię rozpraszał. Tylko nie wykorzystuj tego punktu, jako argumentacji do odwlekania nauki na rzecz generalnych porządków w całym domu i piwnicy oraz na strychu u babci. I nie musisz zamiatać pustyni :P

 

  1. Regeneracja.

Aby przetrwać sesję w dobrym stanie, niezbędne jest odpowiednio duża dawka snu, o której większość studentów zapomina. A przecież dla prawidłowego funkcjonowania mózgu sen jest niezbędny i żadna kawa, czy energetyk, mu tego nie zastąpią – radzą studenci medycyny @medoptymistka i @sebessvensson.

 

  1. Brak dostępu do pożeraczy czasu i rozpraszaczy.

Koniec ze sprawdzaniem sociali co chwilę. Wyłącz Internet, przygotuj materiały i działaj!

 

  1. Zdrowe przekąski na biurku.

Miej je w zasięgu ręki, żeby nie szukać pretekstu do nerwowego sięgania do lodówki. Natalia Czajkowska - @nataliaczajkowska_, wie jak ważna jest zdrowa dieta, a dostarczenie wartości odżywczych w tak wymagającym dla organizmu momencie to- podstawa. Co rekomenduje? Przede wszystkim zdrowe przysmaki, np.: orzechy, suszone owoce, warzywa w słupkach – do pochrupania idealnie sprawdzą się – marchewka, ogórek, papryka. Do tego hummus. I jest smacznie, zdrowo, kolorowo, a nauka od razu idzie lepiej! 

 

 

  1. Zmiana miejsca.

Jeśli masz problem z koncentracją w swoim stałym miejscu, rozważ zmianę lokalizacji, na taką, w której będziesz miał ograniczone możliwości działania. Polecamy bibliotekę!

 

  1. Po prostu się uczyć!

Krótka i konkretna rada od Patryka Zepa - @FitPatryk smiley

 

Mamy nadzieję, że połączenie rad naszych ekspertów przyczyni się do skutecznego zdania sesji. I pamiętaj, że jeśli gdzieś po drodze powinie się noga, to „bez spiny, są drugie terminy”. Nie zadręczaj się i działaj dalej. Powodzenia!

 

 

 

 

 

Popular now

Popular now

Instagram Beactive

Newsletter

x