_zdystansowana Wielkanoc

Pandemia koronawirusa radykalnie zmieniła nasz tryb życia. Mimo to nadal możemy obchodzić zbliżające się święta Wielkanocy – dostosowując się oczywiście do nowej „formy”, a więc unikając bezpośrednich kontaktów poza tymi z najbliższymi domownikami. Wykorzystajmy rzucone nam wyzwanie #zostańwdomu jako szansę na zdystanowania się do wielu aspektów życia i nauczmy doceniać drobiazgi ? Zapytacie, jak to zrobić?

_kuchenne rewolucje

 

 

Święta Wielkanocne kojarzą nam się ze stołami uginającymi się od przepysznych, nie zawsze niskokalorycznych dań. Wykorzystaj ten czas na budowę masy mięśniowej. Sprawdź swoje umiejętności. Podejmij rękawicę kuchenną, a później korzystaj z dobrodziejstwa potraw. Kosztuj bez wyrzutów sumienia, by stworzyć bazę do dalszej budowy mięśni, zgodnie z zasadą najpierw masa, potem rzeźba! Po zakończeniu pandemii na pewno z ogromną przyjemnością powrócisz do regularnej dbałości o formę. Wówczas przyjdzie czas na ponowne zaprzyjaźnienie się ze sztangą, która z pewnością okaże się pomocna w kształtowaniu mięśni i stymulacji ich do dalszego wzrostu.

 

 

 

 

_sztuka relaksu

 

 

Czas wyciszenia świątecznego potraktuj jako możliwość oddania się drobnym przyjemnościom, na które z różnych względów nie możesz sobie pozwolić w normalnym trybie funkcjonowania. Pozwól sobie na drobne lenistwo. Relaks ciała jest niezbędny do regeneracji organizmu, ale i odnalezienia równowagi duchowej. Spróbuj nowych form – jogi, czy medytacji. Sięgnij po książkę, która udoskonali Twoją wiedzę z ulubionej dyscypliny sportu i wyśpij się! Pozwól swojemu organizmowi na porządną odbudowę uszkodzonych podczas ciężkich treningów włókien mięśniowych. Ich regeneracja i nadbudowa komórek w mięśniach następuje właśnie podczas odpoczynku, a zwłaszcza w trakcie snu. Teraz z pewnością możesz zadbać o 8 godzinny wypoczynek na dobę.

 

 

 

 


_refleks... ja

 

 

Co dalej? Może warto pochylić się nad przyszłością. Określ cele i zacznij planować. Zastanów się jak możesz bardziej zadbać o odporność, zdrowie i dobrą kondycję swojego organizmu. Wykorzystaj czas kwarantanny i „chwilę dla siebie” na rozplanowanie nowego harmonogramu posiłków. Pamiętaj, że prawidłowo skomponowany jadłospis powinien uwzględniać 5-6 posiłków co ok. 3 godziny. Zacznij wizualizować siebie w nowej lepszej odsłonie i doprecyzuj narzędzia niezbędne do realizacji wymarzonych kierunków. Może niezbędna okaże się pomoc fachowca? Przemyśl dokładnie co chcesz osiągnąć, by po powrocie do normalności móc od razu przejść do działania.

 

 

Życzymy wytrwałości w działaniach i świąt bez zakłóceń w domowym zaciszu smiley

Popular now

Popular now

Instagram Beactive

Newsletter

x