_nowe zasady gry

Już od soboty 6 czerwca kluby fitness będą znów otwarte. Jak korzystać z siłowni w nowej rzeczywistości? Ile osób będzie mogło ćwiczyć jednocześnie? O co należy zadbać? Oto krótki niezbędnik treningowy w czasach pandemii, z którym warto się zapoznać w drodze na ulubiony trening!

Główny Inspektor Sanitarny doprecyzował zasady dla funkcjonowania siłowni i klubów fitness w trakcie epidemii SARS-CoV-2 w Polsce, które mają na celu zapewnienie bezpieczeństwa klientom i ich pracowników. W zależności od powierzchni siłowni/klubu fitness dopuszcza się ograniczoną liczbę klientów w pomieszczeniach (1 osoba na 10 m2) – klub powinien umieścić informację o maksymalnej liczbie ćwiczących na siłowni przy wejściu oraz każdej sali (w przypadku oddzielnych sal do ćwiczeń).

 

 

Zadbaj o siebie i innych stosując się do zasad profilaktyki antywirusowej i wróć do dawnej walki o wymarzoną formę.

 

 

DEZYNFEKCJA.

Niezwłocznie po wejściu na teren klubu fitness zdezynfekuj ręce środkiem umieszczonym w okolicy lady recepcyjnej.

 

 

SAMODZIELNOŚĆ.

Jeśli Twój klub umożliwia samoobsługę, samodzielnie zeskanuj swoją kartę członkowską i ogranicz kontakt z pracownikami do minimum.

 

 

HIGIENA.

Regularnie myj dłonie wodą z mydłem i dezynfekuj je płynem lub korzystaj z rękawiczek zasłaniających palce.

Zdezynfekuj swoją szafkę przed i po skorzystaniu z niej.

Ćwicz w zmienionym obuwiu i stroju sportowym.

Trenując korzystaj z ręcznika - jeśli nie masz własnego, wypożycz go w recepcji.

Istnieje możliwość skorzystania z kabin prysznicowych, stref mokrych oraz sauny, jacuzzi,  solarium i stref relaksu, zgodnie z obowiązującym prawem.

Nie należy używać suszarek nadmuchowych do rąk.

 

 

 

URZĄDZENIA.

Korzystaj wyłącznie ze sprzętu dopuszczonego do użytku. Sprzęt do ćwiczeń rozstawiony powinien być w odległości 1,5 metra od siebie. Możliwe jest także wykluczenie z użytkowania sprzętu, który przymocowany jest na stałe i nie spełnia określonej odległości lub dopuszczenie używania co drugiej maszyny w tym samym momencie – wówczas ćwicz tylko gdy sąsiadujące urządzenie jest wolne.

Każdorazowo po skorzystaniu z jakiegokolwiek sprzętu zdezynfekuj go dostępnym w klubie środkiem zgodnie z umieszczoną instrukcją. Preparat do dezynfekcji powinien znajdować się w każdej strefie treningowej.

 

 

DYSTANS.

Pamiętaj o zachowaniu bezpiecznej odległości. Utrzymuj odległość przynajmniej 2 metrów pomiędzy klientami i pracownikami klubu fitness. Pomocne mogą się okazać linie na podłodze wyznaczające strefy zapewniających zachowanie odpowiednich odległości między ćwiczącymi.

 

 

ZDROWY ROZSĄDEK.

Trenuj wyłącznie wtedy, gdy nie masz objawów chorobowych.

Pamiętaj, że zasłanianie nosa i ust ogranicza rozprzestrzenianie się wirusa.

 


Wszelkie szczegóły na temat funkcjonowania klubów z pewnością uzyskasz bezpośrednio w swojej ulubionej lokalizacji. Zachęcamy do kontaktu - listę klubów fitness honorujących kartę BeActive znajdziesz na naszej stronie internetowej lista klubów

Popularne teraz

Popularne teraz

Instagram Beactive

Newsletter

x