_najlepsze ćwiczenia na wzmocnienie mięśni

Wybrałeś się na siłownię i uświadomiłeś sobie, że siła Twoich mięśni znajduje się poniżej normy? Przerwa w regularnych treningach niestety miała prawo zrobić swoje. Bez sprawnych i silnych mięśni nie jesteśmy w stanie prawidłowo wykonywać codziennych czynności, a co dopiero realizować treningowe cele...

Nadszedł moment na wzmocnienie mięśni! Zadbaj o siebie i powróć do formy!

Regularna aktywność fizyczna to podstawa sprawnych mięśni.

 

W działaniu mającym pozwolić nam osiągnąć zdrowe i silne mięśnie nie może oczywiście zabraknąć regularnej, codziennej aktywności fizycznej. Do kwestii ćwiczeń siłowych należy podchodzić jednak ostrożnie, aby nie dopuścić do przeciążenia mięśni. Treningi mające na celu poprawę ogólnej kondycji organizmu powinny być kompleksowe i zawierać również odpowiednią ilość ćwiczeń wspomagających układ sercowo-naczyniowy, jak na przykład bieganie. Nie powinno również zabraknąć różnorodnych ćwiczeń siłowych. Nie wykonuj zawsze tych samych ruchów, ponieważ mięśnie się do nich przyzwyczajają i przestają pracować. Poza tym należy zadbać o ruch wszystkich mięśni ciała. Aby być zawsze w formie, należy wykonywać serię różnych ćwiczeń przynajmniej 2-3 razy w tygodniu. Najlepiej do poszczególnych dni treningowych przypisać konkretne partie ciała.

 

 

 

 

Najskuteczniejsze ćwiczenia na wzmocnienie mięśni.

 

Aby wzmocnić mięśnie powinniśmy wykonywać serię odpowiednich ćwiczeń.

_przysiady dla pobudzenia dolnych partii mięśni

_martwy ciąg

_podnoszenie ciężarów

_ćwiczenia z użyciem ciężarków

_pompki

_wykroki do przodu

 

Zdrowa i zbilansowana dieta.

 

W trosce o silne mięśnie należy też zadbać o jakość codziennej diety. Pamiętajmy, że mięśnie potrzebują paliwa do codziennej pracy, a to pochodzi właśnie z dostarczanych organizmowi produktów żywnościowych. Dzienna zalecana dawka białka to 1 gram na każdy kilogram ciała. Dlatego wybierajmy produkty bogate w białka i włączmy je do naszej codziennej diety. Aby nasze mięśnie dysponowały odpowiednią ilością energii, należy spożywać o 500 kcal więcej, niż potrzebuje nasz organizm. Nie przejmuj się tą nadwyżką, bez problemu spalisz te kalorie podczas treningu. Dieta osoby, która pragnie zadbać o zdrowie i siłę mięśni powinna składać się z witamin, substancji mineralnych i białek. Nie zapominaj więc o świeżych owocach i warzywach oraz chudym mięsie.

 

Zasłużony odpoczynek jest niezbędny dla zdrowia mięśni.

 

Jeśli chcesz, by twoje mięśnie były silne, oprócz ćwiczeń musisz im zafundować również odpowiedni odpoczynek. Nasze mięśnie pracują również wtedy, gdy nasze ciało znajduje się w spoczynku. Podczas treningu dochodzi do mikrouszkodzeń mięśni. Ich naprawa oraz przyrost masy mięśniowej odbywa się właśnie w trakcie odpoczynku. Stąd tak istotne jest by sypiać regularnie, po 7-8 godzin na dobę. Równie ważne jak odpoczynek są również przerwy między jednym, a drugim treningiem.

 

Po odpowiedniej regeneracji zapraszamy ponownie do klubów fitness - aktualną listę lokalizacji znajdziesz lista klubów.

Popularne teraz

Popularne teraz

Instagram Beactive

Newsletter

x